Mobilní klíč eGovernmentu pro iOS

Aplikaci Mobilní klíč eGovernmentu můžete provozovat na iPhonech a iPadech s Face ID nebo Touch ID a operačním systémem verze 11 nebo novějším. Bližší informace o aplikaci a způsobu připojení Mobilního klíče k Národnímu bodu naleznete zde.

Kvůli ochraně šifrovacích klíčů nesmí mít zařízení odemčenou ochranu (“jailbreak”). Zařízení musí mít připojení k internetu – mobilní data nebo Wi-Fi.

Po spuštění vyžaduje aplikace ověření uživatele. To můžete udělat pomocí rozpoznáním obličeje (Face ID) či otisku prstu (Touch ID), nebo zadáním hesla. Jako heslo si můžete nastavit číselný PIN, textové heslo, nebo obrázkové heslo. Pro Mobilní klíč si prosím zvolte jiný PIN, než je použit k odemykání zařízení!

Odemčení aplikace pomocí Face ID nebo Touch ID je pohodlné a rychlé. Pokud však chcete mít své přístupové údaje maximálně chráněné, používejte místo Face ID / Touch ID delší PIN nebo heslo. Face ID / Touch ID jsou principiálně méně bezpečné než silný PIN či heslo, a to nejméně ze dvou důvodů:

  • Pro změnu přiřazených otisků prstů či obličeje v nastavení zařízení stačí odemykací kód telefonu. Kdokoli zná odemykací kód zařízení, může se tak dostat i do aplikace Mobilní klíč eGovernmentu. Místo dvou nezávislých prvků (odemykací kód zařízení, heslo do aplikace Mobilní klíč) pak máte pouze jeden.

  • Touch ID může útočník využít bez Vaší vědomé akce, např. sejmutím otisku ve spánku nebo rekonstrukcí otisku nalezeného na skle telefonu.

Aplikace po Vás bude vyžadovat potvrzení těchto oprávnění:

  • Použití fotoaparátu - pro snímání přihlašovacích a párovacích kódů.

  • Posílání notifikací - pro upozornění na změny v nastavení Mobilního klíče a na nové datové zprávy.

  • Face ID / Touch ID - pro pro přihlašování do aplikace bez zadání hesla.